Narzędzia dynamometryczne

Zadanie narzędzi dynamometrycznych polega na odpowiednim dokręcaniu z właściwym momentem siły. Dzięki precyzji oraz wykorzystaniu odpowiednich parametrów takie narzędzia pozwalają na dokręcanie elementów z siłą odpowiednią dla danej maszyny lub pojazdy. Wówczas znikają obawy, że jakiś element może zostać przykręcony za słabo.

Klucze to podstawa

Podstawowym narzędziem dynamometrycznym są klucze. Wszystkie inne narzędzia dynamometryczne są użytkowane razem z kluczami lub stanowią akcesoria do nich. Klucze służą do dokręcania oraz odkręcania śrub i nakrętek z precyzyjnie określoną siłą odpowiednią dla danego przypadku. Wybranie momentu wiąże się z odpowiednią pracą. Na rynku dostępne są różne klucze dynamometryczne, które umożliwiają stosowanie ich w różnych gałęziach przemysłu, np.:

  • mechaniczne,
  • wskazówkowe,
  • łamane,
  • zegarowe,
  • elektroniczne,
  • kątowe.

narzędzia dynamometryczne

Inne narzędzia dynamometryczne

Obok kluczy istnieje wiele innych narzędzi, które także biorą udział w precyzyjnym dokręcaniu. Są to m.in. mierniki. Ich podstawowym zadaniem jest określanie momentu siły podczas dokręcania. Pokrętła i wkrętaki dynamometryczne umożliwiają dokręcanie do odpowiedniego momentu. Wspomniane pokrętła można kupować w zestawach lub osobno. Inne narzędzia jak grzechotki oraz akcesoria dynamometryczne pozwalają na odpowiednie wyposażenie, oraz konserwację podstawowych narzędzi. Dzięki temu zaawansowane narzędzia dynamometryczne mogą służyć dłużej i dalej zachowywać odpowiednie, precyzyjne parametry podczas dokręcania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *