Pies czy kot najlepszym przyjacielem człowieka?

Mówi się, że to pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Nie brakuje jednak osób, które za swoich najlepszych przyjaciół uważają koty. Jakie są wady i zalety posiadania każdego z tych zwierząt i które zwierze domowe będzie idealne dla osoby mieszkającej samotnie?

Czysty kot kontra pies bałaganiarz?

Przeciwnicy psów wielokrotnie zaznaczają, że kot to dużo „czystsze” zwierze domowe od psa. Dotyczy to zarówno utrzymywania siebie i swojego otoczenia w porządku, jak i korzystania z kuwety. Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu, kot potrafi zrobić w domu niezły bałagan (zwłaszcza drapiąc meble i wskakując na nie), a pies może utrzymywać porządek… i korzystać z kuwety!

Kocia i psia miłość

Nierzadko mówi się, że podczas gdy pies kocha człowieka bezgranicznie, kot wcale nie odczuwa tej miłości. Tak jednak wcale nie jest! Koty bowiem okazują miłość w całkiem inny sposób od psów. Dodatkowo warto zaznaczyć, że mruczki większość swojego dnia przesypiają, a kolejną znaczną część doby spędzają na czyszczeniu futra. Daje im to naprawdę mało czasu na nawiązanie kontaktu z właścicielem.

Idealne zwierzę domowe dla osoby samotnej

Dla osób mieszkających samotnie w mieszkaniach, a nie domach jednorodzinnych z ogrodem, poleca się raczej koty. Wynika to z tego, że obowiązek kilkukrotnego wychodzenia z psem na spacer może być zbyt obciążający dla jednej osoby. W rzeczywistości jednak nie ma na to jednej konkretnej odpowiedzi, a wszystko zależy od indywidualnych preferencji i ilości wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *