Bloki betonowe najwyższej jakości

Blok betonowy, określany również jako beton blok, to element budowlany służący do konstrukcji budowli stałych i tymczasowych. Jego specyfika daje duże możliwości zarówno w zakresie fantazji projektów, jak i tempa ich realizacji. Oferowane przez nas bloczki betonowe oporowe powstają z najlepszych materiałów, których jakość potwierdzają testy jakościowe i przyznane certyfikaty. Produkty, które można u nas nabyć, odpowiadają najbardziej restrykcyjnym normom polskim i europejskim.

Czym jest blok betonowy?

Warto wyjaśnić, czym tak naprawdę są bloki betonowe. Otóż są to betonowe części konstrukcyjne o standaryzowanych kształtach i wymiarach. Prostokątna budowa bloków oraz wypustki odpowiadają za uniwersalność oraz łatwość wykorzystania bloczków. Wykonanie konstrukcji składającej się z tych elementów nie wymaga stosowania żadnej zaprawy ani innych dodatkowych materiałów. Budowa pojedynczych klocków oraz ciężar tworów powstałych wskutek ich połączenie są gwarantem stabilności konstrukcji. Jednocześnie za sprawą braku trwałych połączeń, budowle powstałe z bloków betonowych można łatwo i szybko rozebrać, na przykład w celu przeniesienia w inne miejsce.

Z czego powstają bloki betonowe?

Blok betonowy, jak sama nazwa wskazuje, powstaje z betonu, a więc jest kompozytem stworzonym z cementu, wody i kruszywa. Naszą ofertę stanowią bloczki betonowe oporowe powstające na bazie cementu portlandzkiego. Według wielu fachowców jest to najlepszy wybór spośród wszelkich materiałów mogących posłużyć do produkcji bloków betonowych. Cement portlandzki powstaje wskutek połączenia klinkieru cementowego z gipsem. Jest to materiał, który z jednej strony pozwala bez trudu uzyskać pożądane formy bloków, a z drugiej zapewnia ich długoletnią trwałość.

Bloczki betonowe oporowe i ich zastosowanie

Beton blok to element o wielu zastosowaniach. Wykorzystuje się go zawsze wtedy, gdy nagli czas wykonania danej konstrukcji. Jednak nie tylko wtedy bloki betonowe sprawdzają się doskonale. Wykorzystuje się je do budowy m.in.:
● magazynów stałych i tymczasowych,
● murów oporowych,
● hal produkcyjnych,
● przegród,
● umocnień,
● ogrodzeń,
● kompostowników,
● wiatrołapów,
● boksów,

Warto podkreślić, że bloki betonowe to produkty przeznaczone zarówno dla fachowców, jak i amatorów. Budowa konstrukcji z ich wykorzystaniem jest bowiem relatywnie prosta, przez co stworzenie prostego boksu czy ogrodzenia użyciem betonowych bloków nie wymaga zaawansowanej fachowej wiedzy.

Od czego zależy cena bloczków betonowych?

Wyjaśniając, czym są opisywane produkty, warto również poruszyć taki aspekt, jak cena. Bloczki betonowe to elementy stosunkowo tanie, choć ostatecznie koszty zależą od kilku czynników. Przede wszystkim w grę wchodzi jakość materiałów wykorzystanych do ich konstrukcji.

Koszty są uzależnione również od jakości wykończenia bloków. Czy są gładkie, a ich wymiar odpowiada określonym standardom? Czy forma gwarantuje komfortową pracę z bloczkami? Zasadniczo chodzi po prostu o jakość produktów, która przekłada się na ich ceny. Zatem nie warto na pierwszym miejscu stawiać ceny bloczków betonowych, ponieważ niski koszt może oznaczać również niską jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *