Czy shopping to hobby?

Młodzież, a coraz częściej i dzieci mają dostęp do gotówki, którą mogą sami rozporządzać. Ponadto duża dostępność galerii handlowych, oferujących różnorakie rozrywki również ich przyciąga. Powoduje to wzrost uzależnienia od zakupów.

Shopping jako hobby.

Shopping staje się coraz bardziej popularny. Na porządku dziennym jest zmienianie szafy co sezon, tak żeby mieć zawsze modne ubrania i dodatki. Powoduje to, że sporo dziewczyn, ale także coraz częściej i chłopców spędza mnóstwo wolnego czasu w galeriach handlowych przymierzając bez końca ubrania i dokonując zakupów. Ogromna ilość ubrań traktowana jest jako jednorazowego użytku, ponieważ często nawet nie ma okazji ubrać ich ponownie przed wyrzuceniem bądź odsprzedaniem.

Przemyślane zakupy.

Przemyślane zakupy to najbezpieczniejsze rozwiązanie, jednakże shopping wciąga. Nie chodzi nawet o posiadanie nowych ubrań, ale o sam fakt ich kupowania, przeglądania i spędzania czasu na zakupach. Jeżeli więc nasze dziecko, bliska osoba albo nawet my sami mamy tendencję do nieprzemyślanych zakupów i kupowania tylko dla przyjemności, warto temu przeciwdziałać na przykład poprzez wyznaczenie miesięcznych limitów gotówki, którą możemy przeznaczyć na ubraniowe zakupy.

Wszystko jest dla ludzi, w tym także shopping, jednakże trzeba znaleźć złoty środek, aby zakupy nie stały się bezmyślnym wydawaniem pieniędzy. Promocje i wyprzedaże zachęcają do tego i owszem, czasami warto zaszaleć, ale trzymajmy rękę na pulsie i bądźmy świadomi swoich wydatków oraz kontrolujmy je.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *