Czy wraca stara moda na planszówki?

Odwiedzając sklep z zabawkami lub księgarnię można obecnie natknąć się na prawdziwy wysyp gier planszowych. Co więcej, stale pojawiają się nowe planszówki, które stawiają przed fanami tej rozrywki coraz to nowe wyzwania. Czy oznacza to powrót starej mody na gry planszowe?

Tradycyjne i nowoczesne gry planszowe

Choć doba internetu zdawała się wyprzeć inne sposoby towarzyskiej rozrywki, planszówki mają się dobrze i raczej nie zapowiada się na to, aby w najbliższych latach miało się to zmienić. Oprócz tradycyjnych gier, takich jak warcaby czy chińczyk, na rynku nie brakuje nowości, które w całkiem nowy sposób podchodzą do tematu towarzyskiej rozrywki. Często również klasyczne gry są podstawą do stworzenia czegoś nowego. Stąd też nie brakuje planszówek, wzorowanych na znanych i lubianych kalamburach, a także wykorzystujących popularną mechanikę „prawdy i wyzwania”.

Świetny sposób na wieczór w gronie znajomych

Niezależnie od wybranych tytułów, z pewnością sprawią one, że wieczór w gronie znajomych stanie się niepowtarzalny. Bo choć dobra internetu nadal trwa, nie wszystkie rozrywki muszą się ograniczać właśnie do internetu. Ciekawe gry planszowe na wieczór towarzyski to chociażby znane i lubiane Cluedo, Scrabble lub Milionerzy. Dla osób, które wolą prostsze gry, oparte na łatwych do przyswojenia zasadach, dobrym wyborem może być Dixit albo Dobble. Jak widać, wybór jest ogromny. Warto decyzję co do wyboru konkretnych tytułów podjąć wspólnie ze znajomymi, dzięki czemu nikt nie będzie rozczarowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *