Czym grozi nie zapinanie pasów bezpieczeństwa?

Od czasu powstania pierwszego samochodu, jego konstrukcja, kształt i wyposażenie uległo niesamowitej metamorfozie. Samochody przyśpieszyły, lepiej się prowadzą, są wygodniejsze i łatwiejsze w obsłudze. To co najbardziej się jednak rozwinęło, to bezpieczeństwo podróżowania.

Względy bezpieczeństwa

Samochód w każdej sekundzie znajdowania się na drodze narażony jest na kolizje i wypadki. Dawniej nawet najmniejszy wypadek samochodowy kończył się bardzo poważnymi komplikacjami zdrowotnymi, a nawet śmiercią u kierowców i pasażerów.

Z tego powodu konieczne było opracowanie sposobów ochrony życia i zdrowia osób znajdujących się wewnątrz pojazdu.

Na nic jednak zdadzą się wymyślne systemy bezpieczeństwa, rozmieszczone w całym wnętrzu poduszki powietrzne, czy też systemy komputerowe, jeśli osoby wewnątrz auta nie skorzystają z najprostszego sposoby ochrony zdrowia jakim z pewnością są pasy bezpieczeństwa.

Co dają pasy bezpieczeństwa, gdy zdarzy się wypadek samochodowy?

Pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym sposobem na ochronę zdrowia podczas wypadku. Przytrzymują ciało, które staje się całkowicie bezwładne, w jednej pozycji, co gwarantuje znaczne zmniejszenia ryzyka obrażeń.

Niezapięcie pasów w dużym stopniu podnosi ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. Osoba bez pasów może w wyniku uderzenia wypaść poza auto, co zwykle kończy się śmiercią, lub też stać się śmiertelnym zagrożeniem dla osób wewnątrz pojazdu. Spowodowane jest to znacznym wzrostem wagi ciała w wyniku uderzenia. Osoba bez zapiętych pasów która siedzi z tyłu pojazdu, potrafi nawet przełamać na pół fotel osoby siedzącej przed nią. Jest zagrożeniem nie tylko dla siebie samej, ale i dla wszystkich osób siedzących wewnątrz samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *