Domowe sposoby na przeziębienie

Gdy nadchodzi jesienna słota w cenie są przepisy na domowe sposoby na przeziębienie. W końcu na początku każdy chce radzić sobie z katarem i kaszlem inaczej niż za pomocą leków. Warto zatem poszerzyć arsenał domowych metod radzenia sobie z chorobami, oraz sprawdzić na własnej skórze, które z nich są najbardziej skuteczne.

Domowe herbatki i napary rozgrzewające

Domowy grzaniec, czyli napar rozgrzewający z ziół i roślin, który działa napotnie, to jeden z pierwszych specyfików, po który się sięga. Kto pomyślał o tym w lecie, że warto zebrać niektóre kwiatostany czy inne elementy roślin, aby przygotować z nich susz, w czasie choroby musi tylko sięgnąć do szafki. Kto nie przygotował sobie takiego suszu, musi zaopatrzyć się w sklepie zielarskim. Do przygotowania naparów najlepiej nadaje się suszony kwiat dzikiego czarnego bzu, suszony kwiat lipy drobnolistnej, suszone pędy oraz liście malin leśnych. Domowy grzaniec z tych roślin podziała bardzo prozdrowotne. Do przygotowania takiego grzańca potrzebny jest właśnie napar, duża ilość soku z cytryny, domowy syrop z malin, albo miód. Warto pamiętać, że prozdrowotne właściwości miodu giną w momencie dodania go do gorącego naparu. Słowem miód należy dodawać do przestudzonych naparów.

Domowy syrop na kaszel

Kultowy przepis to domowy syrop na kaszel z cebuli. Robią go chyba wszystkie mamy, które nie chcą podawać dzieciom syropów z apteki. Taki syrop przygotowuje się naprawdę szybko, ma jednak dosyć specyficzny smak i zapach. Mimo wszystko warto zrobić go wtedy, gdy kogoś zaczyna dopadać przeziębienie. Do jego przygotowania potrzebna jest tylko zwykła biała cebula oraz cukier. Cebulą należy troszkę stłuc by puściła soki, a następnie zasypać cukrem. Słoik zakręcić i poczekać, aż zrobi się gęsty syrop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *