Ile kosztuje remont kuchni?

W dzisiejszych czasach z każdej strony kuszeni jesteśmy różnymi promocjami. Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na remont kuchni, za sprawą konkurencyjnych cen AGD, które pod koniec roku jest o wiele tańsze oraz wyprzedaży mebli. Ile kosztuje remont kuchni? Od czego zacząć? Kilka wskazówek przedstawiamy w dalszej części naszego poradnika.

Ile kosztuje remont kuchni?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że koszt remontu będzie, zależy od kilku czynników:

  • ceny AGD,
  • ceny mebli,
  • metrażu kuchni

oraz tego, czy planujemy wykonać remont samodzielnie, czy z pomocą fachowców. Remont kuchni jest o tyle łatwiejszy, niż innych pomieszczeń, ponieważ kupując meble na wymiar, możemy liczyć na to, że firma, która nam je wykona, bez problemu zamontuje wszystkie szafki oraz niezbędne sprzęty, jeżeli będziemy potrzebowali wsparcia.

Jak zaoszczędzić?

Aby maksymalnie wykorzystać budżet, warto zamówić przede wszystkim szafki na wymiar, które odpowiednio zagospodarują przestrzeń użytkową kuchni. Cena mebli zależna będzie oczywiście od materiału, z jakiego zostaną wykonane. Najczęściej wybierane są meble z laminatu i obrzeżem z profili aluminiowych, których koszty wahają się od 1600 do 1900 zł/mb.

Ceny AGD

Poniżej podajemy średnie koszty sprzętów AGD, które powinny znaleźć się w każdej kuchni:

  1. Zmywarka — koszt od 1 000 do 2 000 zł
  2. Lodówka — wszystko zależy od wielkości i funkcji — od 1100 zł do 3 000 zł
  3. Piekarniki najlepiej kupić wraz z płytą indukcyjną, ponieważ zestawy wychodzą o wiele korzystniej ceny, zaczynają się już o 990 zł. Optymalnym rozwiązaniem są sprzęty za około 1500 zł.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pozwolą Wam zaplanować i przeprowadzić udany remont kuchni, która często stanowi drugie serce domu, zaraz po salonie.

One Comment

  1. Olga Reply

    Jeśli już inwestujemy w kuchnie, to warto postawić na wysokiej klasy podłogę. Jak na przykład wytrzymałe panele podłogowe. Słyszałam, że warianty wykonane ze szlachetnych gatunków drewna, które posiadają grubości minimum 15 milimetrów, mają gwarancję użyteczności nawet do 30 lat. Ale nie przetestowałam tego jeszcze na własnej skórze 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *