Gra na gitarze czy jazda na rolkach?

Dzieciństwo i młodość to najlepszy czas do okrywania pasji i szukania talentów. Sporo wolnego czasu i szeroki dostęp do różnorakich zajęć pozwalają sprawdzać się w różnych dziedzinach. Co wybrać dla naszej pociechy?

Zajęcia pozaszkolne

Chociaż na szkolnym etapie to rodzice pokrywają wszystkie koszty, które generuje dziecięca pasja, to jednak warto usiąść z dzieckiem i porozmawiać na temat jego oczekiwań. Być może taniec nie leży w kręgu jego zainteresowań, a dużo bardziej od zajęć sportowych woli plastyczne bądź teatralne. Pamiętajmy, że ciężko będzie się dziecku odnaleźć w zajęciach, które nie będą go pasjonować.

Zajęcia dla młodzieży

W przypadku nastolatków mamy niewielki wpływ na wybór ich zainteresowań. Bez względu na to czy jest to gra na gitarze, jazda na rolkach czy może gry komputerowe, to wszelki opór albo nacisk z naszej strony może wywołać negatywne skutki. Oczywiście, można zasugerować dziecku jakieś zajęcia dla młodzieży, ale ostateczny wybór niech pozostanie w jego gestii, ponieważ najważniejszą cechą hobby jest samorealizowanie się i spędzanie dobrze wolnego czasu.

Warto od małego aktywizować dziecko i zachęcać je do uczestnictwa w zajęciach pozaszkolnych, ale pamiętajmy przede wszystkim, że każdy taki wybór powinien być wyborem dziecka, bez względu na jego wiek. Warto eksperymentować i sprawdzać w czym dziecko najlepiej się odnajduje i co sprawia mu największą radość, ponieważ jest szansa, że stanie się to jego pasją. A nic nie poszerza tak horyzontów jak własna pasja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *