Jaki komputer dla ucznia?

Obecnie nawet najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej korzystają z komputerów. Ze względu na postęp technologicznych, wydaje się to bardzo ważne, aby od najmłodszych lat dzieci uczyły się obsługi laptopów i innych urządzeń elektronicznych. Warto zatem kupić uczniowi komputer, jednak jaki powinien on być?

Laptop zamiast komputera PC

Obecnie komputery stacjonarne są coraz rzadziej spotykane. Laptopy zdominowały rynek, co nie powinno dziwić, gdyż są zdecydowanie bardziej praktyczne. Również w przypadku uczniów sprawdzają się one doskonale. Przede wszystkim są mobilne, przez co dziecko może korzystać z komputera, gdzie tylko chce. Oczywiście laptopy mają swoje minusy. W przypadku niektórych z nich jest nim zbyt mały ekran. Jednak prostym rozwiązaniem są w tym przypadku poleasingowe monitory, które z powodzeniem można nabyć już w cenie 100-200 zł. Oczywiście są również droższe modele. Monitory poleasingowe to całkowicie sprawny sprzęt, sprzedawany w mocno obniżonych cenach, gdyż jest on używany.

poleasingowe monitory

Właściwości laptopa dla ucznia

W kwestii parametrów, laptop dla ucznia nie musi należeć do urządzeń klasy premium. Uczeń potrzebuje komputera do nauki oraz korzystania z internetu. Nie potrzeba do tego ani najwydajniejszego procesora, ani też doskonałej grafiki. Niemniej jednak większość uczniów wykorzystuje laptopa również do rozrywki. Najczęściej grają oni w gry komputerowe, które mają nieco większe wymagania sprzętowe niż program do pisania czy przeglądarka internetowa. Dlatego też, o ile laptop dla ucznia nie musi cechować się najwyższymi możliwymi parametrami, o tyle jego specyfikacja techniczna nie powinna być również przesadnie minimalistyczna. Z podobnych przyczyn poleasingowe laptopy, które często są dokupywane przez rodziców do laptopów dla uczniów, powinny  mieć przekątną co najmniej 19 cali oraz rozdzielczość HD.

Nie ma wątpliwości, że komputer jest uczniowi absolutnie niezbędny. Warto jednak pilnować, aby dziecko nie spędzało przy nim zbyt dużo czasu. Wielogodzinne siedzenie w jednej pozycji powoduje bowiem choroby kręgosłupa, natomiast nieustanne wpatrywanie się w ekran pogarsza wzrok. Urządzenia elektroniczne, w tym laptopy, to sprzęt, który daje nam olbrzymie możliwości, jednak trzeba korzystać z niego rozsądnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *