Najciekawsze muzea na świecie

Na świecie jest wiele ciekawych muzeów, których eksponaty zachwycają nie tylko turystów, ale także krytyków sztuki. Warto wiedzieć, które muzea posiadają najwspanialsze kolekcje i powinny stanowić obowiązkowy punkt wycieczek miłośników sztuki. Wiele eksponatów prezentowanych na wystawach tych instytucji jest bezcennych i ma ogromne znaczenie dla historii.

Muzea Światowej klasy

Turyści kochają muzea, w których mogą podziwiać unikatowe zabytki, często posiadające nietypową historię. Wśród najbardziej znanych i docenianych muzeów pojawiają się między innymi – Muzeum Archeologiczne w Neapolu, Paryski Luwr czy Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, które zgromadziły wspaniale kolekcje sztuki.

Muzeum Archeologiczne w Neapolu

Neapolitańskie Muzeum Archeologiczne szczyci się bogactwem dzieł sztuki i najcenniejszymi zabytkami archeologicznymi we Włoszech. Przez specjalistów uznawane jest za jedno z najważniejszych muzeów archeologicznych na świecie. W zbiorach muzeów można podziwiać wiele zabytków sztuki antycznej, w tym wykopaliska ze słynnych Pompejów i Herkulanum.

Paryski Luwr

Luwr to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Paryżu, dawny królewski pałac. To właśnie w tym muzeum rozgrywała się akcja słynnego „Kodu da Vinci”. Kolekcja Luwru to aż 350 tysięcy eksponatów, a samo muzeum jest największe na świecie! Zbiory podzielono na 8 działów tematycznych – turyści przybywają w to miejsce głównie by zobaczyć „Monę Lisę”, „Wenus z Milo” czy słynne egipskie mumie.

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Londyńskie Muzeum Historii Naturalnej to placówka gromadząca kolekcję eksponatów ukazujących historię naszej planety oraz zamieszkujących ją organizmów. Charakterystyczną cechą muzeum jest to, że większość eksponatów można dotknąć, dokonać na nich eksperymentów, czy nawet spróbować. Na zwiedzających czeka także stymulowane trzęsienie ziemi czy galeria dinozaurów z ryczącym dinozaurem-robotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *