Gdzie na wycieczkę?

Umiarkowany klimat jaki panuje w naszym kraju pozwala na to, aby podróżować przez cały rok. Coraz więcej osób decyduje się aktywnie spędzać każdą wolną chwilę. Przed każdym wyjazdem pojawia się jednak problem decyzyjny – gdzie pojechać na wycieczkę?

Ciekawe miejsca w Polsce

W myśl powiedzenia – „cudze chwalicie swojego nie znacie” – warto postawić na turystykę krajową. Ciekawe miejsca w Polsce można znaleźć niemal w każdym regionie, czasem wystarczy jedynie trochę poszperać w lokalnych przewodnikach lub też wybrać się do punktu obsługi ruchu turystycznego, gdzie już za kilka groszy można otrzymać broszury informacyjne dotyczące atrakcji turystycznych w regionie. Ciekawym pomysłem będą z pewnością wycieczki tematyczne, jak chociażby propozycja cofnięcia się w czasie i odwiedzenia średniowiecznych zamków.

Zamki zapierające dech w piersiach

Najbardziej znanym zamkiem w Polsce jest Wawel znajdujący się w Krakowie. Atrakcja ta jest znana zarówno z wielu produkcji filmowych jak i z książek historycznych. Miłośnicy poszukiwania tajemnic z pewnością wybiorą obiekty mniej znane, a równie interesujące. Najlepszym regionem do zwiedzania zamków i starych twierdz warownych jest Jura Krakowsko – Częstochowska. Przyjeżdżając w ten rejon kraju warto odwiedzić chociażby Olsztyn, Ojców, Rabsztyn, Pieskową Skałę czy Smoleń i Ogrodzieniec. Wycieczka Szlakiem Orlich Gniazd to doskonały pomysł na weekend, bowiem jeden dzień to zdecydowanie zbyt mało, aby nacieszyć oczy widokiem zamków i ich ruin, których pomiędzy Krakowem a Częstochową jest na prawdę dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *