Opuszczone miejsca na świecie

Na świecie jest mnóstwo opuszczony miejsc, a niektóre z nich cieszą się dużą popularnością turystyczną. Powodów tego może być mnóstwo, czy to zła sława takiego miejsca, czy związane z nim legendy, a może po prostu zwykła ciekawość. Wycieczka w takie miejsca jest na pewno interesującym wydarzeniem i setki ludzi chętnie się tam wybiera. Poniżej przedstawimy 3 takie miejsca: kopalnia diamentów Mirny, Farmhouse i Prypeć, chociaż możliwości jest oczywiście znacznie więcej.

1) Kopalnia diamentów Mirny.

Z lotu ptaka kopalnia przypomina ogromną bliznę. Założona jeszcze w czasach Stalina na Syberii miała zaspokoić popyt kraju na diamenty. Niestety niedługo potem okazało się, że dalsza eksploatacja jest nieopłacalna i miejsce zostało zamknięte. Okoliczne miasteczko również się wyludniło. Loty śmigłowe nad kopalnią zastały zakazane, gdyż tworzą się tam wiry, które mogą wessać śmigłowiec. Również zwiedzanie jest znacznie utrudnione i trzeba uzyskać przepustkę.

2) Farmhouse.

W tym przypadku opisujemy opuszczoną farmę w USA w okolicy, której utworzyło się dzikie wysypisko samochodów, ale pod nazwą Farmhouse figuruje dużo opuszczonych miejsc, będących smakowitym kąskiem dla osób poszukujących przygód.

3) Prypeć.

Przed katastrofą czarnobylska Prypeć liczył ponad 50.000 mieszkańców, jednakże wraz z awarią w elektrowni atomowej miasto zostało opuszczone przez ludzi. Nad miastem kontrolę przejęła roślinność i zwierzęta tworząc atmosferę postapokaliptyczną, ale coraz więcej ludzi zapuszcza się w te rejony chociażby turystycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *