Pralka – niezbędny sprzęt AGD

Z racji tego, iż za datę skonstruowania pierwszej pralki uważa się już rok 1851, ciężko nawet wyobrazić sobie dom w którym mogłoby jej nie być, a przez ostatnie ponad 150 lat, urządzenia te przeszły prawdziwą rewolucję. Wzbogacone w różne tryby prania, energooszczędne, ciche i niezawodne, znacznie ułatwiają codzienne życie ludzi na całym Świecie.

Podstawowe typy pralek

Znane od dawna pralki wirnikowe, choć zdecydowanie mniej popularne od automatycznych, wciąż maja wielu zwolenników. Dzięki temu, że nie muszą one być podłączane do sieci wodociągowej, można używać je w niemal dowolnym miejscu. Ich głównym minusem jest jednak to, że wyciągając z nich pranie musimy je własnoręcznie odcisnąć, gdyż pozbawione są funkcji odwirowania. Najczęściej kupowane pralki automatyczne wyposażone są w wiele praktycznych funkcji, a ich obsługa jest dziecinnie prosta!

pralka maxelektro

Pralka dopasowana do potrzeb i miejsca w mieszkaniu!

Decydując się na zakup pralki w pierwszej kolejności warto wybrać miejsce w którym będzie stała. Ułatwi to wybór modelu ze względu na jego wymiary, a także typ ładowania. Pralki ładowane od góry zajmują zwykle mniej miejsca, gdyż są nawet modele o szerokości zaledwie 40 cm. Jednak zawsze trzeba mieć na uwadze fakt, że konieczne jest pozostawienie wolnej przestrzeni nad pralką, tak by móc swobodnie otwierać klapę. Odwrotną sytuację mamy w przypadku pralek ładowanych od przodu, których blaty często służą właśnie jako dodatkowa półka, a przeszklone drzwiczki umożliwiają bieżącą kontrolę cyklu prania. Pomimo tego, iż ten typ pralek zajmuje więcej miejsca, to i tutaj znajdziemy modele typu slim, o znacznie mniejszej głębokości od standardowych. Wiąże się to oczywiście ze zmniejszoną pojemnością, czyli mniejszym maksymalnym załadunkiem. Jednak właściciele niewielkich mieszkań i tak bardzo cenią sobie tego typu rozwiązania.

Innowacyjne rozwiązania nowoczesnych technologii

pralka samsung maxelektro

Współcześnie dostępne pralki Samsung oferują szereg dodatkowych funkcji, o których jeszcze kilkanaście lat temu nawet nam się nie śniło! Drzwiczki AdWash umożliwiające dodanie zapomnianej odzieży w dowolnym momencie cyklu prania. Technologia Eco Bubble, w której unikatowy generator bąbelków łączy proszek, wodę i powietrze, a powstała piana potrafi szybko i skutecznie usuwać zabrudzenia nawet w chłodnej wodzie. Ultraszybkie i ekonomiczne pranie 15 minutowe, funkcja blokady rodzicielskiej i wiele innych dodatkowych opcji, dzięki którym pranie staje się czystą przyjemnością!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *