Puszka hermetyczna ip67 – floorbox nowej generacji

Właściwa ochrona gniazd elektrycznych ma szczególne znaczenie w przypadku montażu puszki instalacyjnej na zewnątrz budynku. Musi być ona szczelna i wykonana z materiałów, które odpowiednio zabezpieczą instalację elektryczną przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Puszka hermetyczna ziemna musi posiadać parametry techniczne, dzięki którym wilgoć nie dostanie się do środka, co mogłoby stwarzać bezpośrednie zagrożenie związane z wystąpieniem zwarcia elektryki. Dostępne na rynku modele różnią się między sobą wielkością, ilością zamontowanych przyłączy oraz materiałem, z którego są wykonane. Decydując się na montaż puszki hermetycznej ziemnej, warto skupić się na tym, aby była odpowiednio zabezpieczona i trwała.

Puszka hermetyczna ip67- na co zwracać uwagę

Decydują się na puszkę instalacyjną podłogową, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę parametry, jakie powinna posiadać. Jeżeli decydujemy się na puszkę hermetyczną ip67 o podwyższonym stopniu ochrony, musimy skupić się na tym, aby była wykonana z materiałów odpornych na wilgoć i działanie promieni UV. Tego typu puszki instalacyjne stosuje się głównie w obiektach publicznych i przemysłowych, dlatego cała konstrukcja musi być trwała na obciążenia i dużo lepiej zabezpieczona niż w przypadku tradycyjnych puszek instalacyjnych stosowanych w domu.

puszka instalacyjna podłogowa

Puszka hermetyczna ziemna zazwyczaj wykonana jest z metalu lub tworzyw sztucznych, odpornych na wstrząsy czy duży nacisk wagi. Puszka instalacyjna podłogowa stosowana wewnątrz budynków, oprócz odpowiednio wybranych parametrów technicznych, musi również uwzględniać estetykę wnętrza. Ze względu na dostępność wielu modeli, nie powinno być problemu z wyborem puszki instalacyjnej podłogowej, która wkomponuje się w wystrój wnętrza.

Puszka hermetyczna ip 67 do zadań specjalnych

Do montażu puszki hermetycznej ziemnej wykorzystuje się floorboxy przystosowane do pracy w ciężkich warunkach. Metalowe puszki hermetyczne można więc znaleźć w magazynach, wielopoziomowych centrach handlowych czy obiektach przemysłowych. Ze względu na swoją konstrukcję, są one odporne na duże przeciążenia i intensywne użytkowanie. Puszka hermetyczna ip67 charakteryzuje się wyższym stopniem bezpieczeństwa oraz zastosowaniem nowoczesnych metod montażowych. Bez względu na zastosowanie, nie należy oszczędzać na puszkach instalacyjnych, mając na uwadze zapewnienie odpowiedniego stopnia ochrony przeciwpożarowej. Wybierając puszki hermetyczne ziemne przeznaczone do działania w trudnych warunkach, walory estetyczne schodzą na dalszy plan, na rzecz optymalnych parametrów technicznych i zastosowanych materiałów produkcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *