Sklepy internetowe z odzieżą – czy warto tam kupować?

Sklepy internetowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Działają one w wielu branżach – specjalistycznej, odzieżowej, spożywczej i wielu innych. Niektórzy jednak negatywnie zapatrują się na ideę zakupu ubrań przez internet. W rzeczywistości jednak to rozwiązanie ma zarówno wady, jak i zalety.

Niższe ceny ubrań

Ogromną zaletą internetowych sklepów odzieżowych są niższe ceny ubrań. Podobnie jak inne produkty, odzież sprzedawana w internecie ma dużo bardziej atrakcyjne ceny niż te dostępne w sklepach stacjonarnych. Często organizowane są też promocje i wyprzedaże, podczas których można kupić artykuły po jeszcze niższej cenie. Warto zwrócić też uwagę na prezenty i programy lojalnościowe, oferowane przez niektóre spośród internetowych sklepów odzieżowych. Część z nich daje możliwość skorzystania z rabatów stałym klientom, jednak niektóre można zdobyć np. za zapis do newslettera.

Koszty dostawy i brak możliwości przymierzenia odzieży

Na niekorzyść wielu sklepów internetowych działają wysokie koszty dostawy, przy których niskie ceny ubrań przestają być tak atrakcyjne. Sklepy starają się z tym walczyć, wprowadzając okresowe oferty darmowej dostawy lub odejmują jej koszty po przekroczeniu pewnego progu kwoty zamówienia. Dla wielu klientów zniechęcający jest również brak możliwości przymierzenia odzieży. Warto tutaj zaznaczyć, że prawie zawsze sklep daje możliwość zwrotu zbyt małych lub za dużych ubrań. Dla niektórych klientów rozwiązanie to jest jednak niewygodne i czasochłonne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *