Używany czy nowy samochód – co bardziej się opłaca?

Samochód powoli staje się urządzeniem, które jest niezbędne do wykonywania codziennych obowiązków. Życie bez niego jest oczywiście możliwe, ale posiadając auto wszystko staje się znacznie wygodniejsze. Kupując samochód trzeba jednak wziąć pod uwagę przede wszystkim fakt, czy ma to być nowy egzemplarz, czy używany.

Charakterystyka obu rozwiązań

Kupno auta używanego to przede wszystkim wygoda. Wystarczy udać się do określonego dealera, wybrać wersje wyposażenia i poczekać na dostawę całkowicie nowego egzemplarza.

W przypadku auta używanego nie jest to takie proste. Rynek zalany jest autami o niejasnej historii, i aby nabyć samochód bezwypadkowy, konieczne są długotrwałe poszukiwania. Jednak nie odstrasza to nabywców aut używanych, który wzbraniają się przed zakupem nowego samochodu, ze względu na to, że utrata wartości pojazdu w przypadku samochodu nowego potrafi być niezwykle wysoka.

Utrata wartości pojazdu – czy to najważniejszy czynniki?

Jest to bardzo mylne przekonanie z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze ekonomicznego, a po drugie bezpieczeństwa.

Koszty napraw, które z pewnością bardzo szybko się pojawią w przypadku auta używanego, po kilku latach znacznie przekroczą spadek jego wartości.

Jeśli dodamy do tego znacznie gorszą konstrukcje auta, która z biegiem lat traci na sztywności, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo, to otrzymujemy prosty wniosek, że auto używane wcale nie musi oznaczać oszczędności.

Dlatego też jeśli tylko kogoś stać na wydatek zakupu nowego samochodu, zdecydowanie warto jest kupić samochód nowy. Jeśli czyjś budżet tego nie wytrzyma, pozostaje kupowanie aut używanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *