Uprawnienia SEP

Poszukując sposobów na zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy, warto zastanowić się nad uprawnieniami SEP G1 do 1 kV. W związku z dynamicznym rozwojem technologicznym oraz luką pracowniczą w sektorze energetycznym, osoby posiadające te kwalifikacje mogą znaleźć dobrze płatne i stabilne zatrudnienie. Warto jednak wiedzieć, że zaliczenie egzaminu przed Energetyczną Komisją Egzaminacyjną wymaga odpowiedniego przygotowania. W zakresie usług firmy Alerta leży organizacja szkoleń zawodowych w ponad 100 miastach w Polsce.

Do czego upoważniają uprawnienia SEP do 1 kV?

Uprawnienia G1 pozwalają na wykonywanie czynności związanych z eksploatacją, obsługą, konserwacją, montażem oraz pomiarami i kontrolą różnego rodzaju instalacji, urządzeń oraz sieci do 1 kV. Warto pamiętać, że uprawnienia są ważne przez 5 lat, po czym należy ponownie przystąpić do egzaminu – nie istnieje jednak konieczność ponownego uczęszczania na szkolenie, warto jednak zdecydować się na kurs ze względu na ciągle zmieniające się technologie i rozwiązania w branży energetycznej.

uprawnienia G1

Dzięki otrzymaniu kwalifikacji G1 możesz wykonywać prace przy m.in. urządzeniach prądotwórczych przyłączonych do krajowej sieci bez względu na wysokość napięcia znamionowego, zespołach prądotwórczych o mocy powyżej 50 kW, elektrycznych sieciach trakcyjnych, urządzeniach elektrotermicznych, urządzeniach do elektrolizy, urządzeniach ratowniczo-gaśniczych a nawet przy urządzeniach techniki wojskowej oraz uzbrojenia.

Dlaczego warto posiadać uprawnienia elektryczne?

Dzięki uprawnieniom SEP G1 do 1 kV możesz znaleźć zatrudnienie w zakładach energetycznych, firmach zajmujących się instalacjami elektrycznymi w budynkach mieszkalnych lub rozpocząć własną działalność gospodarczą. Mediana zarobków elektryków wynosi obecnie 3500 zł miesięcznie brutto, a specjaliści z dużymi umiejętnościami i doświadczeniem mogą liczyć nawet na zarobki rzędu 8000 złotych miesięcznie brutto.

Ponadto uprawnienia G1 są respektowane w każdym kraju w Unii Europejskiej, co stwarza ogromne możliwości rozwoju i kariery w branży.

Jak wygląda szkolenie na egzamin SEP w Alerta?

Oferujemy najwyższy na rynku standard szkoleń przygotowawczych do egzaminu SEP na rynku. Doświadczenie oraz wiedza ekspertów prowadzących kurs pozwala na skuteczne zrozumienie wszystkich zagadnień wymaganych do zdania egzaminu przed komisją. Kursanci otrzymują niezbędną wiedzę teoretyczną oraz praktyczną.

Warto również wspomnieć, że nasze szkolenia cechują się niezwykle atrakcyjną ceną na tle konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *