Nawyk picia wody – jak skutecznie się tego nauczyć

Spożywanie wody mineralnej to podstawa codziennej diety. Dzięki niej zachowujemy pełnię zdrowia i energii. Co jednak zrobić jeżeli picie wody nie jest w naszym zwyczaju? Jak zachęcić siebie do systematycznego spożywania wody? Sposobów na wyrobienie nawyku picia jest kilka. Warto je poznać, ponieważ jak wskazują wyniki badań w Polsce wciąż za mało spożywa się wody w ciągu dnia.

Noś butelkę wody przy sobie

Nawyk zabierania ze sobą wody mineralnej sprawia, że nie zapominamy o jej wypiciu. Warto więc posiadać w zasięgu wzroku butelkę wody, najlepiej na biurku w pracy, w plecaku czy też samochodzie. Łatwość dostępu do wody sprawia, że będziemy ją spożywali jak najczęściej.

hurtownia wody mineralnej

Woda w pracy

Każdy pracodawca powinien zapewnić dostęp do wody butelkowanej dla swoich pracowników. Najlepiej jak pracodawca ma podpisaną umowę z hurtownią wody mineralnej. Zapewnia to stały dostęp do pewnej i wysokogatunkowej wody mineralnej. Jeżeli pracownik posiada na swoim biurku butelkę wody to mamy pewność, że będzie po nią sięgał coraz częściej i zawsze wtedy gdy poczuje pragnienie.

Zmieniaj smak wody

Jak wiadomo to co nam nie smakuje staramy się omijać. Podobnie jest z wodą. Nie każdy przepada za jej smakiem co za tym idzie stara się ją omijać i pić w jak najmniejszej ilości. Jeżeli nie lubimy smaku czystej wody powinniśmy dodawać do niej sok ze świeżych owoców lub dorzucać liście mięty czy kawałki cytryny. W ten sposób woda nabierze zupełnie innego smaku lecz nie straci na swojej wartości. Tak przygotowany napój będzie smaczny oraz zacznie nas kusić już samym wyglądem.

Pijmy wodę przed jedzeniem

Fakt, że picie wody przed jedzeniem wpływa na naszą dietę jest ogólnie znany. Woda tak spożywana powoduje poczucie sytości, przez co sam posiłek zostanie skonsumowany w mniejszej ilości. Nie każdy jednak wie, że skojarzenie woda = posiłek powoduje, regularne jej spożywanie.

Ważne aby często pić wodę małymi łykami zachowując zasadę mało ale często. Jeżeli wyrobimy sobie dobre nawyki w piciu wody zyskamy na lepszym samopoczuciu oraz lepszej kondycji fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *