Włoska kawa Kimbo

Kawa Kimbo to bardzo dobra włoska kawa. Charakteryzuje się mocnym i oryginalnym smakiem. Doceniają ją najwięksi koneserzy kawy. Bardzo dobrze będzie smakować również początkujących smakoszy.

Kilka słów o powstaniu firmy

Kawa Kimbo swój początek zawdzięcza założycielowi Café de Brasil, obecnego producenta tych kaw. Wówczas to trzej bracia: Gerardo, Francesco i Elio Rubino pomagali ojcu w prowadzeniu kawiarni. Podawana przez nich kawa bardzo szybko zyskała popularność. Zafascynowani tym bracia postanowili rozszerzyć pasję i zagłębić swoją wiedzę na temat smaku tej kawy. I tak otworzyli następną kawiarnię w Neapolu, a w 1963 roku powstała ich własna palarnia kawy. Ich kawa okazała się perfekcyjnie palona. Dodatkowo pakowali oni ją w metaliczne, szczelne torebki aby na długo zachowywała swoją świeżość. W latach 70-tych firma została liderem kawowego rynku. Ten sukces firma zawdzięcza neapolitańskiej tradycji wypalania oraz wysokiej jakości swojego produktu. Pierwotnie kawa była sprzedawana pod nazwą firmy, dopiero w 1971 roku otrzymała nazwę Kimbo. Obecnie kawa ta jest serwowana we wszystkich najlepszych włoskich kawiarniach. Jej wspaniałym smakiem degustują się ludzie na całym świecie.

Kimbo

Kawa Kimbo – najbardziej kultowe propozycje

Kimbo Extra Cream – jest to wyśmienita, południowo-amerykańska kompozycja Arabiki oraz bardzo dorodnych ziaren Robusty. Ten rodzaj połączenia perfekcyjnie nadaje się do zaparzania kaw z pianką, jak cappuccino, latte macchiato oraz przygotowania znakomitego espresso. Charakteryzuje się delikatnym aromatem, a także słodkim smakiem. Jak sama nazwa sugeruje, można również uzyskać mocną i piękną cremę. Kawa ta zachwyci najbardziej wymagających degustatorów kaw.

Kimbo Prestige – to doskonała mieszanka najbardziej wyselekcjonowanych ziaren Arabiki (80%) ze wspaniałymi ziarnami Robusty (20%). Wyróżnia się bardzo łagodnym i niebywale subtelnym smakiem. Nie jedną osobę zachwyci swoim mocnym i intensywnym aromatem. Mieszanka ta przygotowana z myślą o cappuccino i espresso, Idealnie nadaje się do tradycyjnego parzenia jak i zaparzania w ekspresie.  Po zaparzeniu w filiżance znajduje się duża ilość crème.

Kimbo Extreme – kawa ta w 100% składa się z najlepszych, południowo-amerykańskich ziaren Arabiki. Jest to kawa ziarnista, bardzo mocno palona, dzięki czemu eliminowany jest posmak kwaskowatości. Posiada ona bardzo intensywny smak, gdyż zawiera dużą zwartość kofeiny. Idealnie nadaje się do ekspresu lub tradycyjnego parzenia espresso. Jest to kawa z ogromnym temperamentem, która zaspokoi wielu smakoszy kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *