Piękne domy dzięki tynkom elewacyjnym

Budowa domu jest wielkim wyzwaniem i przedsięwzięciem.  Wymaga sporo nakładów oraz wiedzy dotyczącej nowoczesnych metod budownictwa. Cały proces budowy jest skomplikowany i wymaga dużej ilości czasu. Również faza wykończenia jest kosztowna i absorbująca. Bardzo ważne są tutaj umiejętności i doświadczenie osób wykonujących prace budowlane, jak również materiały, którymi się posługują. Wiele firm oferuje wysokiej jakości tynki zapewniające piękny wygląd budynków. Producenci tynków elewacyjnych wciąż udoskonalają swoje produkty, by iść z duchem postępu.

Możliwość wyboru różnych tynków

Firma Multifarb dysponuje szeroką gamą różnego rodzaju tynków. Znanym i polecanym producentem jest Selena, gwarantująca wysoką jakość. Ciekawym  rodzajem są tynki elewacyjne silikonowe. Zapewniają one nie tylko piękny wygląd dużych powierzchni, ale również wyjątkową ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, wszelkimi uszkodzeniami i szkodliwą działalnością grzybów i wilgoci. Kolory tynków elewacyjnych są różnorodne. Tynki akrylowe, jak również silikonowe zazwyczaj występują w formie mokrej pasty, którą należy przygotować dokładnie przed nałożeniem na ściany.  Tynki te w porównaniu z mineralnymi, uważane są za bardziej elastyczne. Kolejnymi cechami tynków silikonowych jest niska nasiąkliwość oraz mała paroprzepuszczalność. Materiał ten łatwo nakłada się na ściany.

tynki elewacyjne silikonowe

Tynki elewacyjne natryskowe

Tynki elewacyjne natryskowe są ciekawą alternatywą tradycyjnej metody nakładania tynków. Ta nowoczesna technika pozwala skrócić czas pracy i daje świetne efekty. Tynkowanie to jest wykonywane specjalistycznymi agregatami, które są chętnie stosowane. Efekty pracy są bardzo zadowalające, struktura tynku jest równo rozłożona, daje efekt struktury baranka. Istnieje możliwość wykonania dodatkowego natrysku, który reguluje zagęszczenie kruszywa. Cena tynków elewacyjnych jest adekwatna do ich jakości, trzeba pamiętać, że są one bardzo wydajne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *