Wybieramy projektanta wnętrz

Coraz większa ilość osób decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego projektanta wnętrz, który zaprojektuje dom w sposób przemyślany i z wykorzystaniem nowoczesnych metod. Warto wiedzieć, jakie są aktualne ceny projektantów wnętrz i jak znaleźć najlepszego specjalistę.

Gdzie znaleźć projektanta?

Znalezienie projektanta nie powinno być trudne, szczególnie w większych miastach. Podstawą jest szukanie projektanta w pracowniach architektów, warto również popytać wśród znajomych, którzy niedawno kupowali czy budowali dom, urządzali mieszkanie. Ceny projektantów wnętrz są zróżnicowane, jednak nie powinno być to podstawowym kryterium wyboru. Warto sprawdzać opinie dotyczące danych projektantów i umówić się z projektantem na niezobowiązujące spotkanie, podczas którego obie strony powinny przedstawić swoje pomysły. Projektant musi spełnić oczekiwania klienta, jednocześnie służąc mu radą i pomocą.

Ile kosztuje projektant wnętrz?

Jak już wspomniano, ceny projektantów wnętrz są zróżnicowane, zależą od miasta czy od tego, co ma obejmować zlecenie. Zazwyczaj tego typu usługi wyceniane są indywidualnie. Jeśli chodzi o projekt koncepcyjny, profesjonalne biuro projektowe liczy sobie około 80-100 złotych za metr kwadratowy pomieszczenia. Tańsze (nawet o połowę!) będzie zatrudnienie architekta, pracującego samodzielnie. Czas rozpisania projektu nie powinien być dłuższy niż około miesiąca. Jeśli projektant ma czuwać nad wykończeniem wnętrza zgodnie z projektem, oczywiście wiąże się to z dodatkowym kosztem. Koszt wynajmu projektanta wynosi zwykle od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *