Ile kosztuje pierwsza wyprawka dla dziecka?

Dziecko to najwspanialszy cud. Wielu rodziców dopiero po narodzinach swoich pociech śmiało powiedziało, że dopiero dostrzegli sens życia. Pierwsze uśmiechy, ząbki, słowa, pierwsze samodzielnie kroki… Pierwsza wyprawka, którą musicie zaplanować zanim jeszcze Wasze dziecko pojawi się na świecie.

Finanse i koszty

Wiadomo, że dziecko to najwspanialsza rzecz, jaka mogła Was spotkać. Warto jednak wziąć pod uwagę, że ten maleńki człowiek, który rozsyła uśmiechy na prawo i lewo, przesłodko wygląda ze swoimi maleńkimi rączkami i nóżkami, jest..drogi w utrzymaniu. Może to brutalna prawda, ale ubrania, pieluchy i zabawki nie są wcale takie tanie. Tym bardziej, jeżeli wszystko kupujecie nowe, to musicie liczyć się z tym, że koszty takiej wyprawki mogą urosnąć do kilku – trzech lub nawet pięciu tysięcy.

Analiza wyprawki

To, ile wyniesie koszt takiej pierwszej wyprawki zależy w sumie tylko od Was. Przykład? Czy wybierzecie pieluchy z najwyższej półki, od znanej i rekomendowanej firmy, czy jednak postawicie na model ze znanego i lubianego dyskontu, który ma pieluchy równie dobrej jakości, tyle, że w niższej cenie? Wybór należy do Was. Niektórzy mogą pozwolić sobie na najdroższe ubrania, najlepsze zabawki, jednak nie każdego na to stać. Zanim jednak zaczniecie kupować postawcie sobie jedno pytanie – czy Wasze dziecko będzie danej rzeczy potrzebować? Żebyście w tym szale radości nie rozpędzili się do tego stopnia, że nakupicie dużo rzeczy, od których w efekcie końcowym nawet metki nie oderwiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *