Jakie są rodzaje prac licencjackich?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zdobywa wyższe wykształcenie. To pozytywny objaw społeczny, że młodzież chce się rozwijać i kształcić, aby w przyszłości zdobyć dobrą pracę.

Prace licencjackie

Po zdanej maturze młodzi chcąc kształcić się dalej idą na studia, które są najczęściej dwu-etapowe. Po 3 latach student ma szansę obronić pracę licencjacką, a po 7 semestrach zostać inżynierem. Wszystko zależy od typu uczelni i kierunku. Kolejnym krokiem w edukacji są studia magisterskie.

Prace licencjackie

Etapy pisania pracy dyplomowej

Na początku trzeba wybrać promotora. To bardzo ważna decyzja, ponieważ będzie rzutowała przez cały okres pisania pracy. Promotor może w dużej mierze ułatwić napisanie i właściwie pokierować studentem. Warto wcześniej wstępnie się przygotować i pomyśleć o czym chciałoby się pisać i dobrać profesora, który jest ekspertem w tym temacie. Kolejnym etapem jest właśnie stworzenie tematu, który będzie ciekawy i interesował obie strony. Tylko w takim przypadku współpraca będzie naprawdę owocna. Potem wystarczy z promotorem stworzyć zarys planu ramowego i przystąpić do pisania. Ważne aby zebrać potrzebne materiały, które wzbogacą pracę. Im więcej źródeł tym lepiej, ponieważ przedstawi się temat z każdej możliwej strony. Potem wystarczy konsultować się z promotorem. Prace licencjackie są poddawane testowi przez system anty plagiat. To sprawdzenie czy student pisał pracę sam a nie kopiował z internetu. Po ocenach promotora i recenzenta praca trafia do dziekanatu. Potem wystarczy się obronić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *