Kto powinien czytać blogi dla rodziców?

Jak sama nazwa wskazuje, blogi dla rodziców są przeznaczone dla osób mających potomstwo i opiekujących się nim. W rzeczywistości jednak publikowane na nich treści mogą się okazać pomocne niemal dla każdego. Zwłaszcza, że tego typu strony bywają bardzo różne, a wielu autorów nie ogranicza się do tematów ściśle związanych z wychowywaniem dzieci. Kto może skorzystać na zaglądaniu na blogi parentingowe?

Rodzice

Oczywiście, najbardziej oczywistą grupą docelową każdego bloga dla rodziców są matki i ojcowie. To oni mają najwięcej wspólnego z autorkami oraz autorami tego rodzaju witryn i oni są adresatami większości publikowanych na nich tekstów: porad dotyczących pielęgnacji niemowląt i wychowywania dzieci, artykułów na temat ważnych zagadnień psychologicznych i wychowawczych, testów artykułów pielęgnacyjnych, zabawek i ubranek, recenzji książek dla dzieci, filmów animowanych i gier planszowych oraz przepisów na zdrowe dania. Na tego typu blogach mają szansę poczytać o doświadczeniach podobnych do swoich i utwierdzić się w przekonaniu, że wszystko, co czują w związku z trudami macierzyństwa lub ojcostwa, jest zupełnie normalne. Mogą również podyskutować na ważne dla siebie tematy w komentarzach i zapoznać się z innymi punktami widzenia. blog dla rodziców

Osoby planujące dziecko

Blogi parentingowe to również świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad powiększeniem rodziny i nie są pewni co do tego, czy to dla nich dobra decyzja. Czytając wpisy zamieszczone na takich stronach, mogą dowiedzieć się więcej na temat rodzicielstwa i przekonać się, czy taka droga jest dla nich, a jeśli uznają, że tak – lepiej przygotować się do nowej roli. Odnajdą się tam również osoby już oczekujące dziecka. Mogą tam przeczytać porady dotyczące m.in. ciąży, porodu, szykowania wyprawki do szpitala oraz urządzania dziecięcego pokoju.

Opiekunowie i nauczyciele

Blogi dla rodziców mogą czytać także wszystkie osoby, których droga zawodowa związana jest z opieką nad dziećmi: babysitterzy, opiekunowie w przedszkolu oraz nauczyciele. Porady pielęgnacyjne i wychowawcze pozwolą im lepiej wykonywać swoją pracę, zaś przemyślenia matek i ojców dadzą im wgląd w „drugą stronę barykady”, co może pomóc w unikaniu konfliktów z członkami rodzin wychowanków.

Osoby bezdzietne

To mit, że trzeba mieć dzieci i się nimi żywo interesować, by czytać blogi pisane przez rodziców. Obecnie bardzo często podkreśla się opozycję pomiędzy osobami bezdzietnymi a tymi posiadającymi potomstwo. Zamiast wzmacniać tego typu konflikty, warto czytać o doświadczeniach „drugiej strony”, by lepiej ją zrozumieć. Ponadto na blogach parentingowych nierzadko można znaleźć wiele innych, interesujących tematów, które mogą okazać się ważne dla osób niemających dzieci: od przepisów na zdrowe potrawy, poprzez recenzje książek i filmów, aż po felietony o ważnych sprawach społecznych oraz porady podróżnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *