Najdroższe hobby świata – ranking!

Hobby i zainteresowania są ważnym elementem życia. Wielokrotnie osoby z pasją są przez nas lepiej odbierane i postrzegane, jednak co jeśli ta pasja jest droga i pochłania mnóstwo pieniędzy i czasu?

Co wpływa na koszt hobby?

Koszt danego hobby może się różnić w zależności od tego czemu się oddamy, ponieważ nawet w obrębie jednego hobby może być kilka odgałęzień. I tak na przykład w numizmatyce można zbierać monety zagraniczne, które są relatywnie tanie, albo monety z czasów przeszłych lub nawet srebrne bądź złote. To samo w filatelistyce – znaczki jako takie są bardzo tanie, ale w przypadku niektórych znaczków z błędami w druku mogą osiągać wysokie ceny.

Ranking najdroższych zainteresowań

Wśród najdroższych hobby można wymienić kolekcjonowanie sneakersów. Jest to stosunkowo nowe zajęcie, ale ceny najrzadszych okazów sięgają nieraz kilkudziesięciu tysięcy złotych. Podróżowanie jest także drogą pasją, ponieważ wymaga odpowiedniego zaopatrzenia, kupna biletów, znalezienia noclegów itd. Oczywiście w wielu przypadkach koszty można ograniczyć, ale nadal jest to spory wydatek. Na kolejnych miejscach plasują się fotografia (koszt sprzętu), antyki, autografy czy zbieranie minerałów.

Warto pamiętać o tym, że każde hobby może być kosztowne, albo możemy ograniczać wydatki. Im głębiej wciągniemy się w dane hobby, tym bardziej wzrastają koszty, ponieważ będziemy szukać coraz rzadszych okazów, eksponować swoją kolekcję czy odpowiednio ją zabezpieczać. Jednak czasami warto, ponieważ prawdziwa pasja jest bezcenna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *