Swego czasu dosyć głośnym wydarzeniem było wysłanie w kosmos przez firmę SpaceX… samochodu – Tesli Roadster. Ów auto po dziś dzień krąży gdzieś po orbicie okołoziemskiej i na pewno już na Ziemię nie powróci. Czy tego typu wydarzenie miało jakieś podłoże naukowe? Czy było niezbędne do przeprowadzenia skomplikowanych badań? Nie. Tesla poleciała w kosmos, bo tak zażyczył sobie jej twórca.
Elon Musk – geniusz technologiczny.
Elon Musk, chcąc nie chcąc, staje się jedną z ikon amerykańskiej popkultury. Robi to niejako wbrew sobie, nie jest bowiem w żadnej mierze celebrytą. To po prostu genialny biznesmen i w dużej mierze wizjoner. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych wystartował z inicjatywą o nazwie PayPal, która dziś jest standardem i dokonuje się przy jej pomocy całego mnóstwa płatności. Elon został dzięki niej multimilionerem – firmę następnie sprzedał i założył SpaceX, czyli spółkę organizującą rządowi amerykańskiemu ekonomiczne loty w kosmos, a także Teslę, czyli własną markę motoryzacyjną.
Elon Mask – człowiek-kontrowersja.
Część fenomenu Muska polega z całą pewnością na jego naturalności. W żadnym razie nie wydaje się on wyrachowanym biznesmenem, a jego tyrady na Twitterze czy palenie marihuany podczas transmisji na żywo przechodzą już powoli do legendy.
Z pewnością Elon Musk nie powiedział też ostatniego słowa, jeśli chodzi o swoje innowacje. W planach jest między innymi projekt superszybkiej kapsuły, która umożliwi przejazd z Nowego Jorku do Los Angeles w ciągu kilkudziesięciu minut i być może doprowadzi do wyparcia przemysłu kolejowego. Z pewnością warto trzymać rękę na pulsie i obserwować, co ten kontrowersyjny geniusz jeszcze wymyśli.
Dodaj komentarz