Social Media czyli świat młodzieży

Media społecznościowe, takie jak powszechnie znany Facebook czy Instagram, są obecnie bardzo ważne w życiu młodych osób. Stanowią nie tylko wygodny środek komunikacji, ale dla wielu z nich również są ucieczką przed prawdziwym życiem, do której nie mają dostępu dorośli.

Świat internetowych influencerów

Influencerzy, czyli w wolnym tłumaczeniu osoby wpływowe, można spotkać w przypadku wielu mediów społecznościowych. Dotyczy to głównie Twittera i Instagrama, nieco rzadziej na Facebooku, który jest traktowany raczej jako poboczny sposób na zgromadzenie fanów. Często influencerami są eksperci w danej dziedzinie, czyli różnego rodzaju aktorzy, piosenkarze, osoby zajmujące się fotografią lub makijażem.

Młodzież jest bardzo podatna na wpływ swoich idoli, co z reguły jest pozytywnym zjawiskiem, może jednak nieść duże ryzyko. Nie wszyscy Influencerzy podchodzą do tematu odpowiedzialnie, czasami publikując treści promujące przemoc lub nagość.

Dorośli w mediach społecznościowych

Niektórzy rodzice próbują pilnować swojego nastoletniego dziecka, samemu zakładając profil w mediach społecznościowych. Wówczas młody człowiek jeszcze bardziej traci zaufanie do rodzica, który nieproszony wtargnął do jego świata. Dużo bezpieczniejszym sposobem jest zwykła rozmowa. Warto budować wzajemne zaufanie, utrzymując bliską więź z pociechą. Często jest to trudne, jednak przynosi wymierne efekty w przyszłości. Jeśli nastolatek ufa swojemu rodzicowi, będzie starał się być wobec niego szczery i jest duża szansa, że kiedy napotka problem lub będzie świadkiem niewłaściwego zachowania, zwróci się do niego o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *