Tłumiki akustyczne

Tłumiki akustyczne to urządzenia, których głównym celem jest ograniczenie hałasu w instalacjach. Przesył powietrza wytwarzany przez takie urządzenia, jak centralę, wentylatory, regulatory przepustnicy, czy klimatyzatory. Tłumiki dźwięku zapewniają wygłuszenie hałasu, który może występować między pomieszczeniami. Produkty te są wykonywane w sposób dokładny i estetyczny. Do ich produkcji wykorzystywane są najnowsze technologie zapewniające nowoczesne rozwiązania.

Różne rodzaje tłumików

Tłumiki akustyczne są wykonywane w sposób estetyczny i mogą idealnie być dopasowane do tego systemu wentylacyjnego, mogą być montowane w widocznych miejscach.

Powietrze przepływające w ciągach wentylacyjnych może powodować hałas i aby temu zapobiegać wykorzystuje się urządzenia tłumiące dźwięki pochodzące z instalacji, idealne do tego są tłumiki akustyczne. Hałas może powstawać nie tylko poprzez przepływ powietrza przez kanały, ale też mogą powodować je niewłaściwie zawieszone kanały, czy źle zaizolowane akustyczne mocowanie wentylatorów.

tłumik akustyczny

W celu wykluczenia niekorzystnych dźwięków stosuje się także tłumiki dźwięku, podkłady antywibracyjne, elastyczne połączenia przewodów w kratkach i nawiewniki o odpowiedniej charakterystyce akustycznej. Wszystkie te elementy do zakłada się podczas montażu wentylacji.

W zależności od kanału stosuje się różne tłumiki o przekroju okrągłym, prostokątnym, czy tłumiki elastyczne.

Tłumiki okrągłe znajdują zastosowanie do systemów kanałów okrągłych, wentylacje zbudowane są z rury spiralnej zwijanej o przekroju okrągłym, która pełni rolę płaszcza zewnętrznego oraz warstwy wełny mineralnej, która zabezpieczona jest od środka tkaniną izolacyjną i stalowym przewodem perforowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *