Zastosowanie zaworów elektromagnetycznych

Zawory elektromagnetyczne, czyli inaczej elektrozawory są wykorzystywane na naprawdę dużą skalę i otaczają nas, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy. Czym są zawory elektromagnetyczne i gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Czym są elektrozawory?

To zawory służące do sterowania przepływem mediów gazowych lub ciekłych, sterowane elektrycznie. Głównym elementem sterującym w tego rodzaju zaworach jest cewka elektromagnetyczna a zmiana położenia zaworu wywoływana jest sygnałem elektrycznym. Tego typu zawory charakteryzują się stosunkowo prostą budową i wysoką niezawodnością. Zawory te wykorzystują do działania zjawisko oparte na polu elektromagnetycznym. Poprzez sygnał elektryczny sterowany cewką i przekazywany do zaworu następuje zmiana pozycji z otwartej na zamkniętą oraz odwrotnie.

elektrozawory

Zastosowanie zaworów elektromagnetycznych

Elektrozawory znajdują zastosowanie w wielu miejscach i branżach przemysłu. Najprostszym przykładem jest zastosowanie zaworów w grzejnikach centralnego ogrzewania. Oprócz tego zawory elektromagnetyczne wykorzystywane są głównie przy instalacjach chłodniczych i ciepłowniczych czy systemach pneumatycznych.
Tak szerokie zastosowanie elektrozaworów ma związek z ich dużą różnorodnością, dzięki czemu mogą być dostosowane do różnego rodzaju instalacji i pełnić zróżnicowane zadania. Warto zaznaczyć, że media płynące przez zawory mogą płynąć wyłącznie w jednym kierunku.

Szerokie zastosowanie elektrozaworów i ich wysoka funkcjonalność czyni je bardzo popularnym narzędziem sterującym przepływem cieczy i gazów.

Więcej informacji można uzyskać na stronie elektrozawory24.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *