Raty na dowód to dla wielu ludzi najbardziej dogodna forma finansowania. Nie każdy dysponuje oszczędnościami umożliwiającymi zakup czy wymianę zepsutej pralki, lodówki, telewizora lub innego sprzętu RTV i AGD. Elektromarkety wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferując możliwość zapłaty za zakupy w ramach ustalonego harmonogramu. Tym samym udzielają im we współpracy z bankiem kredytu. Czy każdy może go zaciągnąć?
Kto może skorzystać z zakupów w systemie ratalnym?
Awarie domowego sprzętu zdarzają się każdemu z nas. O ile bez telewizora bądź komputera można sobie okresowo poradzić, życie bez lodówki okazuje się bardzo utrudnione. Elektromarkety z małych i dużych miast, takich jak Katowice, Białystok, Szczecin, Rzeszów czy Warszawa, znają potrzeby swoich klientów i zdają sobie sprawę, że nie każdy posiada wystarczającą ilość gotówki, aby dokonać zakupów. W trosce o ich potrzeby sklepy z urządzeniami RTV i AGD nawiązały współpracę z bankami, umożliwiając spłatę należności w formie dogodnego systemu ratalnego, niejako udzielając kredytu. Większość z nas woli co miesiąc przez pół roku uiszczać opłatę w wysokości 100 złotych, aniżeli jednorazowo pożegnać się z kwotą 600 zł.
Analogicznie do bankowego kredytu, sprzedaż ratalna w sklepach jest możliwa tylko dla określonej grupy ludzi. Ich zdolność kredytowa określana na podstawie wielu czynników musi być pozytywna. Dzięki zweryfikowaniu uczciwości pożyczkobiorcy i potwierdzeniu jego możliwości finansowych, firmy oraz banki zabezpieczają się przed stratami. Jeśli należysz do grona dłużników, widniejesz w bazach BIK/BIG lub KRD bądź ciąży nad Tobą widmo komornika, nie będziesz mógł skorzystać z takiego rozwiązania. Istnieje jednak pewna alternatywa.
Jak sprawdzić, czy można wziąć coś na raty?
Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie, czy system ratalny jest w naszym przypadku możliwy. Oczywiście figurowanie w bazie KRD lub BIK z marszu dyskwalifikuje klienta. Zdarzają się jednak nieliczne przypadki, w których dłużnicy nawet nie wiedzą, że się w nich znajdują. Aby sprawdzić swoją zdolność kredytową, wystarczy udać się do danego elektromarketu. Po wybraniu sprzętu pracownik kieruje do przedstawiciela banku, z którym firma ma podpisaną umowę o współpracy. Przedstawiciel po wpisaniu do systemu danych z dowodu osobistego przedstawi informacje o zdolności kredytowej, odpowiadając jednocześnie na pytanie, do jakiej kwoty pożyczka wchodzi w grę.
Pożyczka w parabanku – sposób na raty na dowód osobisty
Firmy z sektora pozabankowego stworzyły narzędzie finansowe, które dopasowano do potrzeb wielu klientów. Pożyczka ratalna to najlepszy sposób na raty na dowód przez internet. Parabanki nie wymagają spełnienia przez pożyczkobiorcę szeregu kryteriów, nie przytłaczają formalnościami i szybko realizują wnioski. Dzięki temu można wziąć pożyczkę z dowodem, aktywnym numerem konta oraz telefonu. Firmy nie prześwietlają historii kredytowej, otwierając możliwość do skorzystania ze swoich usług nawet dłużnikom. Raty na dowód pozwalają im między innymi na wyjście z pętli zadłużenia lub zakup sprzętu, unikając szeregu utrudnień lub nieprzyjemności.
Jakich kwot sięgają pożyczki ratalne? Z ich pomocą można wzbogacić swoje konto nawet o 20 tysięcy złotych. Optymalny okres spłaty zadłużenia kształtuje się najczęściej w granicach od kilku do 24 miesięcy. Możliwość komfortowego spłacania rat to przewaga pożyczki długoterminowej w odniesieniu do popularnych chwilówek. Tego rodzaju instrument finansowy musi być uregulowany jednorazowo, zwykle po miesiącu. Pozwala on na pożyczenie maksymalnie kilku tysięcy złotych. Oba rozwiązania są dobrze dostępne, ponieważ można z nich skorzystać przez internet.
Raty na dowód, czyli pożyczki długoterminowe, cieszą się dużą popularnością. Konsumenci doceniają w nich przede wszystkim dostępność i przejrzyste zasady kredytowania. Brak wymaganych zaświadczeń o dochodach sprawia, że może po nie sięgnąć niemal każdy.
Dodaj komentarz